ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

Burhaniye'den, Çeşme'ye 'marina' ziyareti

Çeşme'deki marinaları incelemeye gelen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, CHP'li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı ziyaret etti, ilçedeki marinalar hakkında bilgi aldı

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesi'nin Ak Parti, CHP ve MHP'li Meclis üyeleri ve Burhaniye Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Aysel ile birlikte Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı makamında ziyaret etti. Burhaniye'ye kurulması planlanan yat limanı projesi ile bağlantılı olarak Türkiye'nin en başarılı marinalarından bazılarına ev sahipliği yapan Çeşme'ye incelemeye gelen heyet, konuyla ilgili olarak Başkan Muhittin Dalgıç'ın görüşlerine başvurdu, ilçedeki marinalar hakkında bilgi aldı.

Kendi kaynağını üretiyor

Ege Bölgesi'nde insanların sokakta zaman geçirmeyi sevdiğini kaydeden Başkan Muhittin Dalgıç, Çeşme'deki örneklerinde olduğu gibi yapılması planlanan marinanın halkla iç içe olması gerektiğini ifade etti. Burhaniye Belediye Başkanı Uysal'ın Çeşme'ye ve belediyenin yürüttüğü çalışmalara yönelik övgülerine teşekkür eden Başkan Dalgıç, Türkiye'de borcu olmayan nadir belediyelerden bir tanesi olduklarını vurguladı, başarılı ekonomik yönetimiyle Çeşme Belediyesi'nin kaynak oluşturan ve yatırım yapabilen bir yapıda olduğunu açıkladı.