ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

Belediye, ÇEŞKA ile işbirliği protokolü imzaladı

 

Çeşme Belediyesi ile Çeşme Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi (ÇEŞKA) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolü, Çeşme Belediyesi adına Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ÇEŞKA adına Başkan Berna Güler, Başkan Yardımcısı Banu Ayhan ve Sayman Sevgi Duman imzaladılar.

Çeşme Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan imza törenine, ÇEŞKA üyesi çok sayıda kadın girişimci katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ÇEŞKA'nın girişimci ve üretici kadınların birliği olduğunu ve bu birliğin büyümesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu atılan temeller, gelecekte önemli ekonomik girdilerin olduğu ciddi bir işe dönüşecektir. Çok kısa bir süre içerisindeki bu kadar güzel bir birlikteliğin olumlu sonuçlarını izliyorum. Daha da iyi olacaktır. Önemli olan birbirimize sarılmamızdır. Bugün imzalayacağımız protokolün amacı şudur; biz, sizlerle daha fazla bir arada olabilmek, size katkı sağlayabilmek, alan yaratabilmek ve bununla ilgili belediyenin ekonomik alanda sizlere katkıda bulunabilmek. Tabi bu ekonomik katkı, sizlerin cebine para koymak değil. Eğitim anlamıyla, satış üniteleri olarak, üretim alanları ve diğer el sanatları branşları ile ilgili altlığı hazırlayacağız" diye konuştu.

Belediye olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirten Başkan Dalgıç, "Eğer kadınlar varsa işin içinde, başarı kesinlikle gelecektir. ÇEŞKA sayesinde aile bütçelerinize de önemli katkıda bulunacaksınız. Ekonomik özgürlük önemli bir konudur. Sadece burada bir şeylerin üretilip satılmasından ziyade, her birlikte oluşturacağımız programlar içerisinde ÇEŞKA'yı daha da büyüteceğiz. Şu anda 48 üyesi olan ÇEŞKA'nın bir yıl sonra 500 civarına ulaşacağına inanıyorum. ÇEŞKA'yı büyük bir aile grubu haline getirdiğimiz zaman bunun olumlu sonuçlarını hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

ÇEŞKA adına protokolü imzalayan Başkan Berna Güler de yaptığı konuşmada, ilk andan beri belediyenin gücünü ÇEŞKA'nın arkasında hissettiklerini vurgulayarak, "Maddi ve manevi desteği için belediyemize çok şey borçluyuz. Desteğiniz bize güç veriyor. Motivasyonumuz artıyor ve daha çok çalışma azmi veriyor. ÇEŞKA kadınları adına size teşekkür ediyorum" dedi.