ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

Çeşme'de kültür ve sanatın kalbinin attığı başlıca mekanlardan biri olan Tarihi Aya Haralambos Kilisesi, 2016'da kapılarını 13 sanatçının 13 gün sürecek sergisiyle açıyor

Çeşme Belediyesi tarafından restore edilerek kent kimliği ve turizmine büyük katkı sağlayan Çeşme Aya Haralambos Kilisesi, 2016 yılının ilk sergisiyle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Küratörlüğünü Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Murat Özdemir'in yaptığı, farklı sanat dallarında eserler ortaya koyan 13 genç sanatçının yer aldığıSomnium adlı sergi, 4-17 Ocak tarihleri arasında, 13 gün boyunca sergilenecek.

Farklı sanat disiplinleri

Aslıhan Güçlü, Derya Aydoğdu, Ersin Aydın, Fidan Salahova, Filiz Onay, Gül Aktaş, Mükbile Görgün, Mürsel Argunağa, Nesligül Cebesoy, Neslihan Özgür, Onur Öztepe, Ömürhan Alptekin ve Özlem Tercan'ın farklı sanat disiplinlerinden eserleriyle yer aldığı sergi, kişisel ve toplumsal tarih, mültecilik, aidiyet ve kimlik gibi konuları işliyor. Tarihi kilisenin sergi yılını genç sanatçıların eserleriyle açmanın memnuniyet verici olduğunu kaydeden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Sanatın kalbi Aya Haralambos'ta atacak" dedi.