ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

Dalgıç, “Bu yapı devam etmeli”

27 Mart 2019 Tarihinde Eklendi 896 Kez Okundu

Dalgıç, “Bu yapı devam etmeli”

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, belediye personeli ile yaptığı veda konuşmasında, “Çeşme’de uzun süredir devam eden bir siyasi yapı var. Bu yapı devam etmeli” dedi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala,  Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, belediye personeli ile vedalaştı. Çeşme Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen veda toplantısında konuşan Dalgıç, Çeşme’nin uzun yıllar sol bir yapı içerisinde yönetildiğini, bu yapının da devam etmesi gerektiğini vurguladı. 

Çeşme Belediyesi meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda belediye personeline seslenen Başkan Muhittin Dalgıç, “ Görev yaptığım süre içerisinde sizlerle uyumlu bir çalışma gerçekleştirdik. Ben size hakkımı helal ediyorum” demesi üzerine belediye personeli de “ Bizler de sana hakkımızı helal ediyoruz” cevabı verdi.

Dalgıç, yaşamın devam ettiği sürece siyasi yapıların da var olacağını dile getirerek, “ Arkadaşlarım ile göreve başladığımızda kimin kime oy verdiği ile hiç ilgilenmedik. Bu benim tarzım değil. Görev sürem içerisinde mümkün olduğu kadar ücretlerinizi, yaşam şartlarınızı iyileştirmeye çalıştık. Gönül iter ki, daha fazla yapalım. Olanaklarımız çerçevesinde bunu yaptığımıza inanıyorum. Şimdi yeni bir sürecin başlangıcındayız. Haftasonu bir seçim yaşanacak ve hepimiz demokrasinin gereği oylarımızı kullanacağız. Ne kadar hastalıkları olsa da hepimiz demokrasiye inanıyoruz. Bu bağlamda kararı verecek olan Çeşme halkı ve bizler de bu halkın bir parçası olarak oylarımızı kullanacağız” dedi. 

 "Siyaseti Bırakmıyorum"

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, siyaseti bırakmadığını da sözlerine ekleyerek, “ Bu bölgede uzun yıllardır devam eden bir yapı var.  Siyasal bir kimlik olarak ben bu yapının devam etmesi için herkesten destek istiyorum ve buna hakkım olduğuna inanıyorum. Kim gelirse gelsin, “ Ben Çeşme’yi satacağım, batıracağım” diye gelmez. Herkes Çeşme’ye katkı koymak adına gelmek ister. Çeşme, Türkiye’nin en aydınlık ilçesidir ve böyle kalmalıdır. Hepimiz burada yaşıyoruz ve sokakta karşılaşmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar hiçbir arkadaşımla çatışma içerisinde olmadım, olmam da. Ailemin ve çocuklarımın yaşadığı bu bölgede, bu güzel Çeşme’de hep beraber yaşamaya devam edeceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.