ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

Çeşme'de, tarihi kilisede, klasik müzik keyfi

04 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi 422 Kez Okundu

Çeşme'de, tarihi kilisede, klasik müzik keyfi

Çeşme Belediyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, Çeşme çarşısındaki tarihi Aya Haralambos Kilisesi'nde gerçekleştirilecek. 

Türkiye’den ve yurt dışından Çeşme’ye gelecek müzik öğrencileri, Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi kapsamında, 9 gün boyunca, her biri alanında uzman eğitmenlerle çalışma fırsatı yakalayacaklar. 

4. Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, Pazartesi günü, gerçekleştirilen açılış konseri ile başladı. Flüt sanatçısı Gülşen Tatu, Camerata Saygun Oda Orkestrası eşliğinde, klasik müziğin seçkin eserlerini seslendirdi.

Festivalin ikinci günü olan 4 Eylül Salı günü ise, saat 20.30'da, Lombardini Trio'sunu oluşturan Eva Dörnenburg, keman; Hartmut Frank, viyola ve Christian Brunnert ise cello çalarak, tarihi kilisenin mükemmel akustik ortamında klasik müziğin seçkin eserlerini seslendirecekler. 

Festival programına göre, 5 Eylül Çarşamba günü, saat 20.30'da, solist olarak sahne alacak piyanoda Anja David ve kemanda Sena Umul, Camerata Saygun orkestrası eşliğinde, Avusturyalı bestecilerin eserlerini seslendirecekler. 

6 Eylül Perşembe günü ise, flütte Gülşen Tatu, kontrbasta ise Onur Özkaya, Oda Müziği akşamında seçkin eserlerle sanatseverlerin karşısında olacak. 

7 Eylül tarihinde, saat 20.30'da gerçekleştirilecek Vivaldi gecesinde, İtalyan Violinist Domenico Nordio, kemanıyla, Vivaldi'nin ünlü bestesi "Mevsimler"i seslendirecek. 

8 Eylül Cumartesi günü ise saat 20.30'da Camerata Saygun Orkestrası'nın konseri gerçekleştirilecek. Pelin Halkacı Akın ve Mehmet Yasemin'in keman, Ayla Uludere ve Beste Yalı'nın flüt ve Nikolaus Trieb'in viyolonsel çalacağı konserde, Bach, Vivaldi, Ravel ve Tchaikowsky'nin seçkin eserleri seslendirilecek. 

Festivalde, 9 Eylül Pazar günü, saat 20.30'da, "Usta'ya Saygı" konseri gerçekleştirilecek. 84 yaşındaki Avusturyalı usta kemancı Lukas David ile piyanoda Anja David, klasik müziğin seçkin eserleri ile sanatseverlere müzik keyfi yaşatacaklar. 

Festival kapsamında, 10 Eylül Pazartesi günü, saat 20.30'da, Nikolaus Trieb ve dostları, Oda Müziği konseri ile sanatseverlerle buluşacak. Konserde; Nikolaus Trieb/çello, Eren Aydoğan /piyano, Mehmet yasemin/keman ve Consuelo Redondo-Gomez /viyola çalacak. 

Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, festival süresi boyunca usta müzisyenlerden ve eğitmenlerden eğitim alacak olan akademi öğrencilerinin konseri ile sona erecek.