ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
Tüm Etkinler

10. ALAÇATI OT FESTİVALİ (4-7 NİSAN 2019) STANT KOŞULLARI

12 Mart 2019 Tarihinde Eklendi 3544 Kez Okundu

10. ALAÇATI OT FESTİVALİ (4-7 NİSAN 2019) STANT KOŞULLARI

STANT BAŞVURULARI 25-29 MART 2019 TARİHİNDE 10:00-16:00 SAATLERİ ARASINDA ALAÇATI DEĞİRMENALTI SANAT GALERİSİ'NDE NÜFÜS CÜZDANI FOTOKOPİSİ, İKAMETGAH BELGESİ (E-DEVLET'TEN DE ALINABİLİR) VE İKİ ADET FOTOĞRAF İLE ŞAHSEN YAPILACAKTIR.

Stant başvurusu için; 20 Ocak 2019 tarihi öncesinden Çeşme ikametgahı gerekmektedir.

Stant başvuru sonuçları 2 Nisan 2019 Salı günü Değirmenaltı Sanat Galerisi’nde saat 11:00’de açıklanacaktır.

Satış stantları; 4 - 7 Nisan 2019 (Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar), tarihleri arasında adına tahsis yapılan kişi tarafından her gün, 10:00 - 18:00 saatleri arasında hizmete açık tutulacaktır.

Yapılan kontrollerde başvuru koşullarına aykırı davrandığı tespit edilen kişinin standı belediye görevlileri tarafından kaldırılacaktır.

 

Ot satış stantları için geçerli olacak genel koşullar: 

Stantlarda taze ve yarımadada yetişen yenilebilir otlar satılacaktır. Stantlar komitenin belirlediği yere, tahsis sahiplerince kurulacaktır. Bu koşullara uygun olmayan stantların, yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsis iptal edilecektir.

 

Yiyecek, içecek stantları için geçerli olan genel koşullar:

Stantlarda satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin tümünün ev yapımı olması ve ürünlerin hazırlanmasında yenilebilen otların kullanılması gerekmektedir.

Ürünlerin yapımı ve sunumunda hijyen koşullarına uyulması esastır.

Bu koşullara uygun olmayan veya hazır ürünlerin satıldığı stantlar, yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsis iptal edilecektir.

 

Hediyelik eşya satış stantları için geçerli olacak genel koşullar:

Stantlarda satışa sunulan her türlü hediyelik, dekoratif ve sanatsal ürünlerin el yapımı olması esastır.

Bu şartlara uygun olmayan ürünlerin satıldığı stantların yapılacak denetimlerde tespit edilmesi halinde tahsis iptal edilecektir.

2 Nisan 2019 Salı günü Değirmenaltı Sanat Galerisi’nde saat 11:00’de açıklanacak listelerde isimleri bulunan kişiler stant açabilecekler ve aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılacaklardır.

Standart ölçülerde verilecek masaya (stant) ek yapmak, komite tarafından belirlenen standın kurulum yerini değiştirmek, stant alanında herhangi bir elektrikli, tüplü ısıtıcı veya pişirici vb. bir cihaz bulundurmak yasaktır.

3 Nisan 2019 Çarşamba günü 11:00-17:00 saatleri arasında, en geç 4 Nisan Perşembe günü sabah saat 08:30 ile 09:30 arasında, Alaçatı Değirmenaltı Sanat Galerisi’nden masa örtüsü, önlük ve yaka kartı teslimi gerçekleştirilecektir.

Teslim edilen masa örtüsü ile masanın üzeri örtülmeli, fotoğraflı isimli yaka kartı görülecek şekilde boyunda taşınmalı ve festival logolu önlük festival boyunca stantta satış sırasında kullanılmalıdır.

4 Nisan 2019 Perşembe günü sabah saat 10:00’da tarafınıza tahsis olunan standın başında hazır bir şekilde bulunmanız gerekmektedir.