ETKİNLİKLER

”Yaşamaya Dair” müzikli tiyatro oyunu
Nazım Hikmet’in destansı yaşamını anlatan Genco Erkal’ın ”Yaşamaya Dair” müzikli tiyatro oyunu  22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı saat 20:00’de  Çakabey Kültür Merkezi’nde  (eski kilise) Çeşmeli sanatseverler için ücretsiz sahnelenecektir.  Genco Erkal ve Tülay Günal’ın sesiyle hayat bulan şiirsel şölene tüm Çeşmeli hemşehrilerimizi bekliyoruz.
whatsapp-image-2020-01-20-at-184952jpeg_21-01-2020_06-55-08.jpeg
Tüm Etkinler

Dalyan

Gastronomi ve eğlencenin adresi: Dalyan

Çeşme'nin eşsiz duraklarından Dalyan, eski bir Rum balıkçı yerleşimi... Rumların mübadele ile ayrılmasının ardından Balkanlardan gelen Türklerin yerleştiği Dalyan, mimari ve kültürel açıdan o tarihi esintiyi ve balıkçı köyü ruhunu korumayı başarmış nadir bir yer. İçeri doğru kıvrılarak denize kucak açan doğal limanında onlarca yıldır balıkçı teknelerine yuva olan Dalyan, balık restoranları açısından da çok zengin bir bölge. Limanın kıyısında teknelere birkaç metre mesafede boylu boyunca dizilmiş restoranlarda sunduğu lezzetlerle Dalyan, eğer ağzınızın tadını biliyorsanız kısa sürede müdavimlerinden olacağınız bir destinasyon.

Eğlenceli bir tatil için

Hem restoranları hem de yerleşim yapısı itibariyle sıcak ve samimi bir Akdeniz kasabası olduğunu fısıldayan Dalyan, tatili eğlenmekle eşdeğer görenlerin gitmeden, "Eğlenceli bir tatil geçirdim" dememesi gereken bir yer. Yeşilin binbir çeşidiyle mavinin yüzlerce tonunun aynı adreste buluştuğu Dalyan'ın Aya Yorgi Koyu, muhteşem güzellikteki coğrafyasıyla ve dünyaca ünlü eğlence mekanlarıyla eğlenceyi farklı saatlerde farklı formatlarda sunuyor. Gündüz saatlerinde Aya Yorgi'nin masmavi ılık sularında yüzerken aynı zamanda müzik de dinleyebilir ya da Kocakarı ve Ali Bostan plajlarının sakinliğinde huzura yelken açabilirsiniz.