ETKİNLİKLER

1-2 Eylül / 1. Çiftlik Festivali
Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1.Çiftlik Festivali ile ziyaretçilerimiz unutulmaz iki gün geçirecek.
ciftlik-13jpg-06-11-2015-13-05-50jpg_12-06-2018_13-55-25.jpg
Tüm Etkinler

Çeşme

Tabiat ananın 'cömert' davrandığı yer: Çeşme

Tatil deyince hayalleri süsleyen adreslerin başında gelen Çeşme, tarihi doku ve doğal güzelliklerin birleşmesiyle oluşan tabiat harikalarıyla örülü bir yer. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz birbirinden güzel koyları, denizin kıyısında kıvrılan altın rengindeki plajlarıyla huzur arayanlara hitap eden Çeşme; tarihi zenginlikleri, Osmanlı ve Rum imzasını harmanlayan cumbalı taş evleri, şifalı sıcak suları, eğlence yerleri, dünyanın en iyileri arasında bulunan sörf mekanlarıyla birbirinden farklı tatil seçeneklerini bir arada sunuyor.

Cazibeli bir 'durak'

Türkiye'nin turizm vitrini olan Çeşme, dünya standartlarındaki otellerinin yanı sıra çoğu taş yapılardan oluşan butik otelleriyle, son yıllarda yatak kapasitesini de popülaritesini de artırıyor. Çeşme Belediyesi'nin '9 Durak 9 Deneyim' kampanyasıyla yazın elde ettiği popülaritenin diğer mevsimlere de yayılmasının hedeflendiği Çeşme, sadece bahar ve yaz aylarında değil sonbahar ve kış aylarında da şehirden uzaklaşmak isteyenler için 'cazibeli bir durak'... Çeşme; kent merkezi, Alaçatı, Çiftlik, Dalyan, Germiyan, Ildırı, Ilıca, Ovacık ve Reisdere'de şimdiye kadar gizli kalmış güzelliklerini keşfedecek kaşifleri ağırlayacak.