ETKİNLİKLER

5-8 Nisan 2018 - 9. Alaçatı Ot Festivali
Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.
Tüm Etkinler

Amacı Çeşme halkına ekonomik ve kaliteli hizmet sunmak olan Çeştur'un işletmelerinden olan "Üstkat Kafe" kadın, erkek, genç, yaşlı, öğrenci, çalışan ya da emekli herkesin buluşup sohbet ettiği, yorgunluk attığı hatta birlikte oyun oynadığı bir mekan.

İçeceklerin yanı sıra "Çeşka Çeşme Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi" üyelerinin el emeği göz nuru ile hazırladığı lezzetlerin sunulduğu Üstkat, her bütçeye hitap eden fiyatları, temizliği ve servis kalitesi ile misafirlerini ağırlıyor.