ETKİNLİKLER

5-8 Nisan 2018 - 9. Alaçatı Ot Festivali
Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.
Tüm Etkinler

Ailesi, Çeşme'nin köklü ailelerinden biri olan Muhittin Dalgıç, 1962 yılında Alaçatı'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Alaçatı'da okuduktan sonra bölgede lise olmaması sebebiyle liseyi İzmir Ticaret Lisesi'nde okudu.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.

İş hayatına küçük yaşlarda atıldı ve aile şirketinde ticaret yaptı.

Öğrencilik yıllarından itibaren siyaset ile ilgilendi. Sosyal Demokrat Halkçı Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe ve il başkanlıklarının farklı kademelerinde görev yaptı.

1999 yılında Alaçatı Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2003 yılında gerçekleşen Alaçatı Meclis Toplantısı'nda oybirliğiyle Alaçatı Belediye Başkanlığı'na getirildi.

2004 yılında gerçekleşen seçimlerde Alaçatı Belediye Başkanı seçildi. 6360 Sayılı Kanun çerçevesinde Alaçatı Belediyesi'nin kapatıldığı 30 Mart 2014 tarihine kadar 11 yıl boyunca Alaçatı Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

Aynı tarihte gerçekleşen yerel seçimde Çeşme Belediye Başkanı seçildi.

Muhittin Dalgıç, evli ve iki çocuk babasıdır.