ETKİNLİKLER

5-8 Nisan 2018 - 9. Alaçatı Ot Festivali
Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.
Tüm Etkinler

Çeşme'de soğuk havaya rağmen yılbaşı eğlencesi soluk kesmedi. Çeşme Belediyesi tarafından gerçekleştirilen konserlere yüzlerce, ilçe sakini ile yerli ve yabancı turistler katıldı

Turizm cenneti Çeşme, soğuk havaya rağmen yılbaşı akşamını dolu dolu geçirdi. Çeşme Belediyesi'nin düzenlediği Çeşme Cumhuriyet Meydanı'ndaki Kolektif İstanbul ve Korcan Karar ile Alaçatı Değirmenaltı Meydanı'ndaki Chocolate Band konserleri yoğun ilgi gördü. Etkinliklere, yüzlerce ilçe sakini ile yerli ve yabancı turistler katıldı. Çeşme Belediyesi tarafından ışıklandırılarak rengarenk bir havaya bürünen meydan ve sokaklardaki eğlencenin hızı, hava muhalefetine rağmen bir an olsun bile düşmedi, dinleyicilerin içleri müzikle ısındı.

Demokrasi dileyelim

2016'ya saniyeler kala geri sayımı gerçekleştiren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Yeni yılda bir dilek dileyelim; inadına demokrasi diyelim. Mutluluk, huzur ve demokrasinin en ileri olduğu duyguları hep birlikte yaşayalım. 2015'de hep kötü anılar yaşadık. Umuyorum ki, bu kötü anılara, bu akşam, yeni yılla birlikte son vereceğiz. Aydınlık Çeşme'den, ülkemize bir ışık gibi, bu huzuru, bu demokrasi, bu eşitlik, bu güzellikleri yaymış olacağız" dedi.