Makaleler


Çeşme Belediyesi, ilçedeki sağlık ocağı bulunmayan Reisdere Köyü ile Dalyan ve Çiftlik mahallerinde vatandaşlar için ücretsiz sağlık muayenesi ve taraması yapıyor.

Çeşme merkezde bedelsiz sağlık hizmeti veren Çeşme Belediyesi’nin sağlık ekipleri, artık hizmetlerini ilçenin her bölgesine ulaştırıyor. Çeşme Belediyesi Doktoru Nilüfer Bahtiyar önderliğindeki ekipler, haftanın belirlenmiş günlerinde ilçede sağlık ocağı bulunmayan mahalle ve köylerde de ücretsiz sağlık muayeneleri yapmaya başladı. Çoğu vatandaşın kendisini hafif belirtilerle gösteren büyük rahatsızlıklar için uzakta ilçe merkezindeki doktor ve hastaneye gitmediğini ya da uzun süre ihmal ettiğini hatırlatan Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, bazılarının de sosyal güvencelerinin bulunmadığı ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle sağlık hizmeti almadığını söyledi. Herkesin sağlık hizmetine ücretsiz ulaşması gerektiğini savunan Başkan Tütüncüoğlu, “ Maddi olanaklar ya da mesafe nedeniyle sağlık hizmetine erişemeyen vatandaşlarımıza sağlık hizmetini biz ulaştırıyoruz” dedi

Acil müdahale de yapılıyor

Çeşme Belediyesi’nin sağlık ekiplerinin, her pazartesi eski Dalyan Sağlık Ocağı binası, her salı Belediye Reisdere Şubesi’nde, her perşembe ise Çiftlik Mahallesi Zabıta Amirliği binasında hizmet verdiğini belirten Başkan Tütüncüoğlu, ekiplerin her türlü fiziksel sağlık muayene ve taramasını gerçekleştirdiklerini ve tamamının ücretsiz yapıldığını bildirdi. Sağlık hizmetinin geçici ya da mevsimlik bir uygulama değil, kalıcı bir hizmet olduğu bilgisini veren Başkan Tütüncüoğlu, kardiyo, tansiyon, nabız ölçümü, kulak-burun-boğaz muayenesi, enjeksiyon uygulamaları başta olmak üzere her türlü muayenesi ve taramasının yapıldığını ve ekiplerin acil durumlarda da ilk müdehaleyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Tütüncüoğlu, “Ücretsiz sağlık hizmeti ile birçok hastalığı daha belirti aşamasındayken önüne geçebilmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Share